Jako firma istniejemy od 2006 roku, jako grupa przyjaciół-zapaleńców zwiększania osiągów samochodów pracujemy znacznie dłużej, już od polowy lat 90.

Do wzrostu osiągów auta dochodzimy na dwa sposoby - poprzez usprawnienie układu napędowego samochodu oraz dzięki znacznemu zwiększeniu mocy silnika.
W jaki sposób osiągamy taki wzrost mocy? Otóż jedną z możliwości jest zmiana sposobu sterowania silnikiem. W nowszych autach polega to na zastosowaniu CHIPTUNINGU, czyli na zmianie wartości zapisanych w oprogramowaniu centralnej jednostki sterującej silnika "ECU".
Modyfikując oprogramowanie na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo oraz bezawaryjność silnika, działamy zatem w obrębie pewnej rezerwy pozostawionej przez producenta. W seryjnych silnikach sprowadza się to do zoptymalizowania dawek paliwa, jak i momentu zapłonu, a także nieznacznego podniesienia ciśnienia doładowania. Zanim jednak przystąpimy do wprowadzania modyfikacji dokładnie określamy stan silnika poprzez diagnozę zarówno jego części elektronicznej jak i mechanicznej.

Drugim sposobem uzyskania większej mocy silnika jest jego modyfikacja mechaniczna. Ma to na celu zmianę charakterystyki silnika, tak by mógł on zasysać jak największą ilość powietrza i tym samym jak najdokładniej spalić podaną dawkę paliwa, co skutkuje właśnie zwiększeniem mocy.
Mechaniczny tuning silnika polega głównie na modyfikacji głowicy, jak i zwiększeniu pojemności silnika.
Poza tym do modyfikacji mechanicznej należy także zmiana układu dolotowego jak i wydechowego. Tutaj oferujemy budowę nowych kolektorów ssących czy wydechowych, jak również uwolnionych wydechów ze stali kwasoodpornej, budowę układów dolotowych i intercooler'ów oraz wymianę turbosprężarek czy kompresorów na bardziej wydajne. Zmianom podlegają także układy paliwowe, tak by do silnika zawsze dostarczyć właściwą dawkę paliwa.
Często zdaża się, że po przeprowadzeniu modyfikacji mechanicznej fabryczny układ sterowania silnika nie jest w stanie "ogarnąć" zastosowanych zmian. W tym przypadku oferujemy również zmianę systemu sterowania na tzw. STAND ALONE lub modyfikację fabrycznego ECU tak, by zakres zmian mechanicznych został uwzględniony przez system sterowania.

Zapraszamy do zapoznania się z działem Projekty, gdzie przedstawiamy wyniki kilku zmodyfikowanych przez nas samochodów.

 
 

USŁUGI        |        TUNING        |        PROJEKTY        |        KONTAKT

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

all rights reserved - Evolution Motor Sport   |  STRICTE - REKLAMA WROCŁAW - OKLEJANIE SAMOCHODÓW

 

linki: